Koncert

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzelą Gaudete (Radujmy się), mieliśmy wyjątkową możliwość wysłuchania koncertu wielkopostnego w wykonaniu trzech połączonych chórów, między innymmi chóru Misericordia z naszej parafii. Wykonane utwory były sposobością do rozważania Męki Pańskiej i nastroiły nas do przeżywania dalszej części wielkiego postu. Szczególnie przejmujące było wspólne wykonanie "Miserere" Allegriego. Warto korzystać również z takiej formy przeżywania niedzieli oraz przygotowania się do nadchodzących Świąt Wilkanocnych.

Organy

W niedzielę, 26 marca 2017, podczas koncertu wilkopostnego, po raz pierwszy zabrzmiały w naszym kościele organy piszczałkowe, które oryginalnie zostały zbudowane w 1954 roku w jednym z nieistniejących już kościołów w Holandii. Od teraz organy te mogą uświetniać liturgię w naszej parafii. Oby były jak najczęściej używane przez naszych organistów.

Wystawa

W Niedzielę Gaudete, 26 marca 2017, rozpoczęła się w naszym kościele kolejna wystawa prac Lidii Bojnowskiej. Jak poprzednio są to obrazy wykonane ciekawą techniką z użyciem metalowych nakrętek i podkładek. Tym razem możemy oglądać cykl związany z Męką Pana Jezusa.